Newsletter

Přihlašte se do newsletteru.

Jaké sociální sítě pravidelně používáte?

Zobrazit výsledky ankety

Loading ... Loading ...

Novinky

Dreadzone představí Praze nové album 30. května!

Neustále aktualizujeme náš kalendář, kde dnes na 30.5. přibylo datum pro britskou taneční kapelu Dreadzone, která přijede s novým albem Escapades! Skupina vznikla v roce 1993, když se spojil bubeník Greg Roberts s Timem Branem. Pánové brzy přebrali basáka Leo Williamse a klávesám Dana Donovana, kteří se s Gregem znali z kapely Big Audio Dynamite. Brzy se k nim přidal také jamajský zpěvák Earl16, který ještě více podpořil vliv reggae  a dubu ve zvuku Dreadzone. V roce 1993 podepsali smlouvu s Creation Records, kde vyšlo debutové album 360°. To zabralo mezi fanoušky elektronické muziky, reggae i dubu stejně jako mezi novináři. Následující rok po nich už skočili Virgin Records, kde pak vyšla geniální deska Second Light, která je dodnes klasikou žánru.

Po celou svoji kariéru se Dreadzone mohou pyšnit skvělými hity, přízní kritiků a početnou základnou věrných fanoušků, to vše především díky svým energií nabitým živým vystoupením. V roce 2011 vydali Dreadzone kompilační desku The Good, The Bad And The Dread, 16 písňový komplet toho nejlepšího z celé jejich kariéry. V roce 2012 pak bylo ve speciální dvojdiskové reedici vydáno jejich legendární album Second Light, které původně vyšlo v roce 1995 a znamenalo přelom v kariéře Dreadzone.

Současnou sestavu Dreadzone tvoří bubeník Greg Dread, basista Leo Williams, nepřehlédnutelný MC Spee, legendární reggae zpěvák Earl 16, kytarista Chris Compton a klávesista a DJ Bazil. Lístky už jsou v předprodejích, na pokladně LMB za 350Kč o dvacku dražší pak online přímo přes tyto stránky. Na místě bude vstup 450Kč.

www.dreadzone.com
www.facebook.com/dreadzone