5 důvodů, proč si nenechat ujít pondělní Deafheaven

[Datum akce: 1. 5. 20:00

V pondělí 1. května se do Prahy vrací jedno z nejvíce skloňovaných jmen současné (post) black metalové scény. Pakliže stále váháte, jaký bude prvomájový polibek od amerických Deafheaven, přinášíme 5 důvodů, proč si jej nenechat ujít.

1. Jediný black metal, co nosí růžové triko
Žádný nihilismus, ale ani krystalická shoegaze novoromantika. Filozofující, melancholická temnota, která nosí límeček u košile zapnutý na poslední knoflík a nebojí se obléct růžové tričko. Deafheaven se vzpírají ortodoxnímu vnímání žánru a s živelnou svéhlavostí překračují jeho striktně vymezená hájemství. Tak, že už roky patří mezi vyhledávaná jména i na primárně nemetalových akcích.

2. Víc lásky na prvního Máje nikde jinde nedostanete
Lepší než prchavé objetí na Petříně je útisk v Lucerně. Deafheaven víří a probouzí emoce čitelné i citelné. S bolavou autenticitou renomovaných současníků Celeste, Downfall of Gaia nebo Oathbreaker. O téhle muzice se dá bez nadsázky říct, že zraňuje, krásně zraňuje. I díky tomu zůstávají hlubokým a trvalým zážitkem.

3. Vydali jednu z nejkontroverznějších metalových desek dekády
Druhé řadové album Sunbather budí rozpaky i čtyři roky po svém vydání. Dnes už legendární artwork, který se volně inspiroval přebalem desky We Love Life od Pulp a originální font, který kapela posléze vydražila. Nadšené recenze (Metacritic udělil 92/100) i úplné nepochopení a ironické poznámky o hipsterském black metalu. Navzdory všemu ale, hudba, která nevyvolává reakce, nežije.

https://www.youtube.com/watch?v=nSX_L49ed-c

4. Charismatický frontman George Clarke
Metalová a hardcorová alternativa zná několik výrazných frontmanů, kteří jdou do každého vystoupení plnokrevně, až na krev. Mezi jinými Jacob Bannon (Converge) nebo Greg Puciato (The Dillinger Escape Plan). Na rozdíl od obou jmenovaných, George Clarke zůstává Deafheaven zcela věrný, odolává působení v bočních projektech a hostuje jen výjimečně. Třeba nedávno v remixu Youth Code od uhrančivé Chelsea Wolfe.

5. Youth Code jako předvoj i další tvář hudební temnoty
Postpunkové osmdesátkové fluidum, surové EBM ze staré školy, odkazy na žánrové průkopníky Skinny Puppy nebo Front Line Assembly. Youth Code vydali vloni svou druhou desku Commitment to Complication a s Deafheaven se znají už nějaký čas. Živě by měli dát vystoupení protipól. Nebo právě naopak.

Vstupenky za 450 Kč (+ poplatky) pořídíte na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal. Na místě 550 Kč.

Předchozí novinka

The Jesus and Mary Chain se vrací po 25 letech do Prahy s novým albem

[
[Datum akce: 13. 10. 18:00
The Stooges, The Ramones, Einstürzende Neubauten, The Shangri-Las: eklektická škála vlivů, všech těch, kteří inspirovali bratry Jima a Williama …
Číst více