Australští The Cat Empire se představí podruhé v ČR

[Datum akce: 25. 10. 20:00

Melbournská kapela The Cat Empire, která po celém světě proslula svými energií sršícími koncerty, přijíždí podruhé do Prahy. Jejich první koncert uvedený v rámci projektu New Wave Praha byl pro Prahu velkým překvapením. Kdo před rokem nezažil tuhle jedinečnou fúzi ska, reggae a rocku protkanou jazzem, má jedinečnou šanci už 25. října v Lucerna Music Baru. Sem The Cat Empire přijedou s novým albem Rising With The Sun, pražský koncert bude tentokrát jednou z prvních zastávek evropské části celosvětového turné.

The Cat Empire byli založeni v roce 1999 jako melbournská jazzová kapela The Jazz Cat. Debutové album “The Cat Empire” vydali v roce 2003 pod vydavatelstvím Virgin. Těžko mohli tenkrát tušit, že se jejich kopie budou samovolně distribuovat po světě v baťozích nadšených cestovatelů po dobu několika let. “I ke mně se to album přesně takle dostalo, přinesl mi ho spolužák, že ho posílají známí z Austrálie”, říká Michael Tardík z Everything Goes.

The Cat Empire přiváží fúzi ska, reggae, rocku nebo oldschoolového r’n’b protkanou harmonickými jazzovými přechody ze skladby do skladby, které ocení i nároční posluchači. Sedm studiových alb, tisíce odehraných koncertů a 17 let práce uplynulo, abychom mohli jít v úterý 25. října na druhý koncert The Cat Empire v Praze. Jejich první pražský koncert 17. června 2015 překonal všechna očekávání, tenkrát Praha přímo navazovala na londýnský koncert v Royal Albert Hall.

Nové album Rising With The Sun dobylo Top 10 v iTunes Music Charts v 7 zemích světa, kdy jednou z těchto zemí byla i Česká republika. V Austrálii se dokonce album drželo po 21 týdnů v Top 20. Jejich živé provedení koncertu a energie vysílaná do publika (a od publika zase zpět) jsou téměř unikátní vlastnosti na světové scéně. Živě vystupují ve složení trumpeta – zpěv (Harry James Angus), perkuse – zpěv (Felix Riebl), bicí (Will Hull-Brown), basa (Ryan Monro), gramofony (DJ Jumps) a klávesy (Ollie McGill). Dále jim hostuje dokonale sehraná dechová sekce “The Empire Horns”.

Vstupenky na koncert jsou k prodeji za 790 Kč na webu Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro a NoLimits.cz.

Předchozí novinka

Spanilá jízda bubeníků se představí už v neděli v Lucerně

[
[Datum akce: 23. 10. 20:00
V pátek 14. října odstartoval v podhůří Jizerských hor v pořadí 15. Slet bubeníků, který se představí v neděli 23. října také v pražském Lucerna …
Číst více