Dánští Mew přivezou v listopadu novou desku

[Datum akce: 27. 11. 20:00

Dánští Mew vydali letos v dubnu své sedmé album Visuals, které přijedou 27. listopadu představit v rámci evropského klubového turné i k nám do Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 440 Kč (+ poplatky) pořídíte na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal. Na místě 540 Kč.

Na rozdíl od předešlých alb, novinka Visuals vznikla poměrně rychle po albu ‘+ -‘ z roku 2015. Frontman skupiny Jonas Bjerre vysvětluje: „Koncerty po vydání toho alba byly naším tvůrčím vrcholem, skládali jsme nové písně během turné a ten oheň se rozhořel. Změna obvyklého cyklu nám připadala správná a chtěli jsme novou desku natočit spontánně, aby se na ní odrazila ta energie, kterou jsme cítili. Nechtěli jsme prostě čekat tři nebo čtyři roky.”

Desku Visuals skupina nahrála a sama si produkovala v Kodani. Příprava trvala necelý rok a každá z písniček má malý příběh a je svéráznou kapitolou nového alba. Album otvírá euforická skladba Nothingness And No Regrets, následuje osmdesátkově popový song The Wake Of Your Life, rychlejší Candy Pieces All Smeared Out a konejšivě krásná In A Better Place. Na albu je jedenáct písniček, ve kterých se odráží neutěšený stav současného světa. Visuals zní jako deska, která je kulminací snažení jedné z nejvíce ambiciózních a nápaditých kapel současnosti.

Po dvaceti letech své kariéry Mew ve Visuals dosahují vrcholu své výjimečné hudby, jak je koneckonců hodnotí i věhlasná hudební média:
„Vizuální stránka alba a videí je stejně dobrá jako všechno, co se svým odlišným přístupem dělají. Je to ten nejkvalitnější pop. „- 9/10 Louder Than War
„Sedmý studiový výlet Mew je vítězstvím nejen sám o sobě, je také důkazem toho, jak silní a zvláštní Mew zůstávají“ – 8/10 Pop Matters
„Grafika přenesla uměleckou a rockovou citlivost Mew na popové plátno“ – 4/5 Q

Předchozí novinka

Vstupenky na podzimní koncerty Mig 21 jsou ode dneška v prodeji

[
[Datum akce: 28. 11. 19:30
Mig 21 se vrátí do Lucerna Music Baru v rámci podzimní klubové šňůry „Svoboda není levná věc“. Zahrají hned 3 večery za sebou – …
Číst více