Metaloví Deafheaven přijedou na 1. máje do Prahy

[Datum akce: 1. 5. 20:00

„Všechno škatulkování je žrádlo pro hašteřivé středoškoláky,“ říká o pozici Deafheaven na metalové scéně zpěvák George Clarke. Kapela, kterou založil spolu s kytaristou Kerrym McCoyem, se za poslední roky razantně vyšvihla mezi nejvýraznější jména scény tvrdých kytar, navíc oslovuje posluchače i daleko za jejími hranicemi. To lze poznat mimo jiné množstvím pozvánek na nadžánrové festivaly, kázání na největším pódiu katovického OFFu mělo uhrančivou sílu bez ohledu na sluneční svit, který podobným kapelám jinak nesvědčí. Shoegaze, emo, black metal, ale i thrash – Deafheaven se nebojí přímočarosti ani atmosférických ploch a pokaždé si počínají naprosto suverénně. Tohle je kapela, která se nebojí zabalit černé umění do růžové. Deafheaven na 1. máje představí v Lucerna Music Baru stále ještě aktuální album New Bermuda, večer otevře kalifornská EBM dvojice Youth Code. Deafheaven řádili v srpnu 2014 před po strop naplněnou strahovskou Sedmičkou, podobně extatické zážitky čekáme i nyní. První máj bude náležitě temný. Čekejte nemožné.

Prvních 100 vstupenek za 350 Kč + poplatky na pokladně a webu Lucerna Music Baru a GoOut.cz. Po vyprodání 1. vlny vstupuje do prodeje další vlna za 450 Kč + poplatky na pokladně a webu Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal.

Předchozí novinka

Držitel Grammy Thundercat se vrátí v dubnu do Prahy

[
[Datum akce: 5. 4. 20:00
Do České republiky se na jaře vrátí virtuózní americký basista, zpěvák a skladatel Thundercat! Držitel Grammy vystoupí se svou kapelou 5. dubna v …
Číst více