The Afghan Whigs k nám přivezou 5. srpna nové album

[Datum akce: 5. 8. 18:30

In Spades – tak se jmenuje nové album The Afghan Whigs, které vyjde v květnu a kapela ho představí 5. srpna v Lucerna Music Baru, kam se vrátí po dvou letech. Jako support se představí anglický písničkář Ed Harcourt.

Standardní vstupenky za 590 Kč (+ poplatky) budou v prodeji od 9. 3. 10:00 na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal. V prodeji bude také 50 ks VIP vstupenky za 3140 Kč (+ poplatky), které umožňují účast na zvukovce, setkání s kapelou a upomínkový předmět. VIP vstupenky jsou v prodeji pouze na pokladně a webu Lucerna Music Baru a GoOut.cz.

In Spades je album zvláštní již svým uměleckým ztvárněním obalu, obsahem je záhadné a přímo vybízí posluchače, aby pronikali do jeho temných metafor a spektrální obraznosti. “Je to strašidelná deska,” říká Greg Dulli, frontman a hlavní autor Afghan Whigs. “Líbí se mi, jak je to celé tajemné. Není to samo o sobě koncepční album, ale když jsem to poskládal dohromady, objevil se mi oblouk a tak jsem se nechal vést. Pro mě to je deska o paměti, zejména o tom, jak rychle se spájí život a paměť.”

In Spades jsou na jedné straně typičtí Afghan Whigs, koneckonců jako všechno, co dosud natočili – a jak zaplnili prázdné místo mezi punkem středozápadu USA, který představovali Die Kreuzen a Hüsker Dü, psychedelickými soulovými symfoniemi The Temptations a rockovými plochami Led Zeppelin a Lynyrd Skynyrd. Na druhé straně toto album kapelu zase o kus posouvá dopředu.

Předchozí novinka

Top 5 březnových koncertů

[
Jaro už je sice za dveřmi, ale večer bývá ještě dost zima. Což je ideální důvod, proč vyrazit do tepla Lucerna Music Baru na některý z březnových …
Číst více