The Dandy Warhols se vrátí v únoru do Prahy s novou deskou

[Datum akce: 22. 2. 20:00

22. února 2017 se do Lucerna Music Baru vrátí americká kapela The Dandy Warhols pocházející z Portlandu ve státě Oregon. The Dandy Warhols objeli svět, vydali pár velkých hitů a do Prahy přivezou nové album Distortland.

Vstupenky budou v předprodeji od 7. 10. 11:00 za 400 Kč (+ poplatky) na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Lucerna Music Baru, GoOut.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Na místě 500 Kč.

Tři dny poté, co The Dandy Warhols dokončili nahrávání svého devátého alba Distortland, tíha 7000 kg dešťové vody, která napršela na střechu jejich studia, ji probořila a do studia natekly stovky litrů vody a střešního materiálu. Naštěstí pro kapelu v poměrně vhodný okamžik, pár dní před tím, než studio zamkli a odjeli na turné. Podařilo se jim zachránit, co se dalo.

Distortland je svým způsobem album o chybějícím štěstí a o měnícím se Portlandu, jehož obraz nabývá rozpitých kontur. „Všiml jsem si, že v písničkách je spousta zkreslení, a to i na nečekaných místech,“ říká Taylor-Taylor. „Zkreslení bicích, kláves, vokálů, nejen kytar. Dokonce i v akustických pasážích. A Portland je takový Distortland – území zkreslení.”

„Naše hudba je organizovaný chaos,” říká Taylor-Taylor. Vskutku – Dandy’s vždycky kouzelně míchali čisté s nezvyklým, rytmické s nepředvídatelným a štěrk s leskem. Od svého vzniku v roce 1994 projížděli elegantně všemi hudebními klimaty, bez autocenzury a filtrů.

„Když jsme začínali, všichni nám tvrdili: ‚nikdy se vám to nepovede,‘ ‚jste příliš intelektuálští,'“ říká Taylor-Taylor. Ale Dandy’s si mysleli svoje – „povést“ nebyl nikdy náš cíl. Dělat muziku, která je inspirující, u které se dá rozjímat – to byl náš cíl. A tak je to pořád, I když se hroutí střechy a svět se mění k nepoznání. „Jo, asi nám nic nevadí. Možná je to tím, že jsme taková stará škola. A jsme něco jako jako gang.“

Distortland je první album Dandy´s na labelu Dine Alone a jejich první LP od předešlého alba This Machine z roku 2012.

Předchozí novinka

Legendární Asian Dub Foundation přijedou v listopadu

[
[Datum akce: 10. 11. 19:00
Po letním open-air vystoupení na Mighty Sounds zamíří britské legendy drum’n’bassu Asian Dub Foundation do klubu – 10. listopadu 2016 …
Číst více