Top 5 dubnových koncertů

Duben v Lucerna Music Baru budem! Čtvrtý měsíc slibuje hodně bohatou nadílku skvělých koncertů, obzvláště první půlka měsíce se hemží samými skvělými kousky. Na následujících řádcích se dozvíte, co považujeme za nejzajímavější perly dubnového programu.

5. 4. Thundercat / US, support: Android Asteroid
O tomto americkém mistrovi baskytary jste si toho už na našem webu mohli přečíst hodně. Držitel Grammy, který nachází inspiraci v jazzu, funku, hip hopu, R&B i elektronice, vydal před pár týdny vysoce ceněné album Drunk. Spolupracoval na něm s takovými jmény světové hudby, jako jsou Flying Lotus, Kendrick Lamar, Wiz Khalifa či Pharrell Williams. Vznikla velice pozitivní nahrávka, která se krásně poslouchá. Nepochybujeme, že naživo vás Thundercatův nezaměnitelný groove odvane hodně daleko od všedních starostí. A jako pomyslnou třešničku na dortu jsme domluvili exkluzivní koncert domácího projektu Android Asteroid. AA pilně pracují na materiálu na čtvrtou studiovku a letos nebudou vůbec vystupovat. Koncert před Thundercatem je tedy jedinou šancí, jak Android Asteroid vidět letos naživo! Na tenhle večer se bude ještě hodně dlouho vzpomínat…

6. 4. Dope DOD / NL, support: Sodoma Gomora
Následujícího dne zažije Lucerna Music Bar nájezd hiphopových pekelníků v podobě show holandských Dope DOD. Jejich nekompromisní rap a špinavé beaty mají v Praze velkou fanouškovskou základnu, takže lze očekávat pořádný kotel. A hoši rozhodně nepřijedou s žádným ohraným materiálem – loni vydali mixtape Acid Trap, na letošek se chystá deska s Onyx. Co ale udělá tuhle show zcela unikátní, bude živý collab Dope DOD a domácích průkopníků horrorcore rapu, Sodomy Gomory. Řezník a jeho partička si totiž na svojí aktuální desku pozvali holandské šílence do tracku Terminator a ten zazní naživo právě a jenom u nás. Že ještě nemáte lístky? What happened?

10. 4. Billy Barman / SK + Katarzia / SK
Dva špičkoví zástupci současné slovenské alternativní scény se sejdou na prknech našeho kruhového pódia, a to v rámci společné šňůry Veľký Čínský Tour. Oblíbená kytarovka Billy Barman má za sebou vydání nového alba Dýchajúce obrazy, které na Slovensku vyhrálo ocenění Album roku 2016 v rámci předávání cen Radio_Head Awards. Písničkářka Katarzia vtrhla na československou scénu před pár lety jako zjevení a od té doby nabírá čím dál víc na popularitě. Její druhá deska Agnostika z loňského září ji zastihla ve vynikající formě, kterou vám předvede 10. dubna i s kapelou.

12. 4. Protoje & The Indiggnation / JAM, special guest: Nattali Rize / AUS
Reggae má v programu Lucerna Music Baru tradičně své neochvějné místo a nejinak tomu bude i 12. dubna, kdy se u nás představí Protoje, jedno z nejpopulárnějších jmen současného jamajského reggae a dubwise. V BBC Radio 1Xtra zařadili Protojeho před dvěma lety do žebříčku Hot for 2015 a rozhodně se nespletli. Jeho obrovský hit Who Knows, který vytvořil společně s Chronixxem, mu přinesl nehynoucí slávu. Letos byl navíc Protoje nominován na ceny MOBO v kategorii Best Reggae Act a vy se budete moci na vlastní dredy přesvědčit, že tenhle chlapík zvládá svoje řemeslo opravdu bravurně.

20. 4. J.A.R.
A na závěr jedna opravdová domácí lahůdka. Funkoví střelci J.A.R. u nás své jarní koncerty pořádají už pravidelně a vždycky je to velká jízda. Letos však partička kolem Romana Holého, Dana Bárty, Oty Klempíře a Michaela Viktoříka vydala zbrusu novou desku Eskalace dobra, jejíž neuvěřitelné tempo vás přiková k reproduktorům a minimálně několik týdnů nepustí zpět. Vyšla desátého března a my se jí od té doby nemůžeme nabažit. Dokonce i kritika je za jedno v názoru, že jde o nadprůměrně silnou desku – a že J.A.R. špatné desky zásadně nedělají. Možná budete po koncertě trochu vymletý, ale ono to jednou za čas neuškodí.

Předchozí novinka

5 důvodů, proč si nenechat ujít Thundercata

[
[Datum akce: 5. 4. 20:00
Ve středu 5. dubna nás čeká koncert hudebního génia jménem Thundercat. Pokud vás zpráva o této hudební události minula, anebo ještě nejste na 100 …
Číst více