Top 5 květnových koncertů

Zima se drží Prahy, seč jí síly stačí a venkovnímu posezení příliš nepřeje. Ale nezoufejte – proto jsme tu my a náš tradiční výběr pěti koncertů, které byste měli v Lucerna Music Baru navštívit. Co nám tedy květen nabídne?

1. 5. Deafheaven / US, support: Youth Code / US
Květnový program odpálíme pořádně zostra, a to s americkými Deafheaven. Jejich hudba čerpá z ranku shoegaze, post-rocku, ema, black metalu, trash metalu a alternativního rocku. Dohromady vzniká uhrančivá kombinace, která vás strhne, pohltí a nepustí. Deafheaven dokáží zaujmout posluchače všech žánrů, o čemž svědčí třeba památný koncert, který odehráli na hlavním pódiu katovického OFF Festivalu v roce 2014. V Praze naposledy řádili před třemi roky na strahovské Sedmičce a nejinak tomu bude i první květnové pondělí u nás. Support obstará americká EBM dvojice Youth Code.

4. 5. Tonya Graves
Nezaměnitelný soulový hlas dnes již bývalé zpěvačky Monkey Business si budete moci poslechnout 4. května. Tonya Graves nahrála dvě sólová alba, obě nominovaná na cenu Anděl – I’m The Only Me a Back To Blues. Repertoár koncertu poskládá právě z těchto nahrávek a navrch přidá i několik coverů. Jestli vezmete na prvního máje svojí drahou polovičku rovnou z líbačky pod třešní na Deafheaven, tak kupte radši i lístky i na Tonyu, protože jinak to bylo vaše poslední zamilované odpoledne.

10. 5. Phil Rudd & His Band / AUS
Bubeník AC/DC se zastaví v Lucerna Music Baru, aby se svojí kapelou zahrál osvědčené hity v kombinaci s vlastní tvorbou z nedávno vydané sólovky Head Job. Phil Rudd byl v legendárních AC/DC prakticky po celou po dobu činnosti a jednoznačně spoluvytvořil ten všemi milovaný sound. Před pár lety byl obviněn z přípravy vraždy a držení drog, ale jelikož je zrovna na celosvětovém turné, tak asi v pohodě. Jestli totiž Rudd něčím opravdu zabíjí, tak je to právě jeho hra na bicí.

20. 5. British Sea Power / UK
Angličtí indie rockeři British Sea Power přivezou do Lucerna Music Baru čerstvou desku Let The Dancers Inherit The Party, kterou vydali po čtyřech letech od posledního alba. Kapela ve své hudbě reflektuje historické momenty a přírodní divy a nejinak je tomu i na nové nahrávce, kde se prolínají témata hvězd na noční obloze, ale i metodologie mediální manipulace. Tvorbu kapely oceňovaly hudební ikony jako David Bowie či Lou Reed, což už je samo o sobě jistým puncem kvality. Přijďte si je poslechnout k nám, bude to moc příjemný večer!

29. 5. Riff Raff / US
A na závěr opravdový bonbónek. Ztělesnění hip hopového kýče, ikona, pro někoho dokonce svatá. Hudební génius, co vypadá jako z jiné planety. Třpytící se excentrik Horst Christian Simco aka Riff Raff, který vydává na Diplově labelu Mad Decent, si v Lucerna Music Baru odbude svojí tuzemskou premiéru a crowd pod pódiem se s ním sveze na jeho duhovém surfu. Tohle nebude koncert, tohle bude trip. Rapová a vizuální extáze. Kupujte žetony mládeži, za chvíli startujeme! A oblečte se do něčeho fakt divnýho. Nebudete sami.

Předchozí novinka

5 důvodů, proč si nenechat ujít pondělní Deafheaven

[
[Datum akce: 1. 5. 20:00
V pondělí 1. května se do Prahy vrací jedno z nejvíce skloňovaných jmen současné (post) black metalové scény. Pakliže stále váháte, jaký bude …
Číst více