Akce

Adrian Belew Power Trio / USA, support: Lizzard / FR

Datum 18.02.2016
Doors 19:00
Start 20:00
Předprodej pokladna Lucerna Music Baru580Cena na místě680PředprodejePokladna a web Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal

Americký hudebník Adrian Belew patří k nejinvenčnějším kytaristům a zpěvákům se širokým stylovým záběrem. Od počátku osmdesátých let až do roku 2013 byl frontmanem legendárních King Crimson, kde hrál a zpíval na tak zásadních albech, jako byly Discipline, Beat, Thrak nebo Power To Believe. Významná byla jeho spolupráce s Davidem Bowiem, který jej v roce 1977 pozval na světové turné k legendárním deskám Low & Heroes. O rok později se Belew objevil na jeho živém dvojalbu Stage a na posledním albu berlínské trilogie Lodger. V roce 1990 Bowieho doprovázel na světovém turné Sound+Vision.
Belewův talent objevil Frank Zappa, který jej na konci sedmdesátých let pozval k natáčení svého vynikajícího alba Sheik Yerbouti. Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let působil v Talking Heads, kde hrál na klíčovém albu Remain In Light.
V minulosti spolupracoval mj. s Nine Inch Nails, Porcupine Tree, Laurie Anderson, Paulem Simonem, Bélou Fleckem a Herbie Hancockem. Odborná kritika také oceňuje jeho sólovou tvorbu, od roku 1982 vydal doposud 15 studiových alb. Sólovou kariéru zahájil albem Lone Rhino, po němž přišlo Twang Bar King, ovlivněné rhythm´n´blues. Vydával však i experimentální alba, stejně jako akustické písničkářské desky.

V rámci evropského turné představí v Praze svůj nový projekt FLUX – aplikaci, která byla vyvinuta ve spolupráci se společností Apple a obsahuje více než 300 nových nahrávek. Dále zahraje tvorbu King Crimson, Davida Bowieho, či Franka Zappy.
Adrian Belew vystoupí 18. 2. 2016 v Lucerna Music Baru se svým Power Triem (Julie Slick na baskytaru a Tobias Ralph na bicí).

Jako host se pražskému publiku poprvé představí také francouzská progresivní skupina Lizzard.

Koncert pořádá Prague Music Performance Institute & Festival

Line-up:
19:00 doors open
20:00 Lizzard
21:00 Adrian Belew

Další akce

Zobrazit celý program