Akce

Floex & Tom Hodge + Čáry života + Market

Datum 13.02.2019
Doors 19:30
Start 20:00
Předprodej pokladna Lucerna Music Baru200Cena na místě250PředprodejePokladna a web Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketmaster, Ticketportal

Tři výjimečné domácí hudební projekty představí tři mimořádné desky roku 2018. Stane se tak v rámci udílení Hudebních cen Vinyla 2018. S plnohodnotnými živými sety se 13. února představí:

Floex & Tom Hodge
Tomáš Dvořák alias Floex a britský producent Tom Hodge vydali v červnu tohoto roku novou desku A Portrait of John Doe. Skladby, které vznikly ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, na živých koncertech doprovází virtuální orchestr. Nenechte si ujít silný audiovizuální zážitek dua, které příliš často nekoncertuje.

Čáry života
Když se vloni po deseti letech rozpadla jeho domovská kapela Fiordmoss, obnovil multiinstrumentalista Jan Boroš svůj sólový jednočlenný projekt Čáry života a natočil s ním debutové album. Materiál z desky Stínítko sám charakterizuje jako „pomalé a smutné písničky o lásce“. Vysoce osobní příběhy se zde mísí s generační výpovědí o ztracených mladých lidech, kteří jen těžko shání peníze na nájem, křehká poetika desky stojí na inovativním lo-fi mixu elektronických a akustických nástrojů. Poslouchat Čáry života je jako číst deník introverta, který vůbec netuší, že se jeho intimní zpovědi dostanou do ruku někoho dalšího.

Market
Pražská pětice Market vtrhla na domácí scénu s nebývalou razancí, za jediný rok stihli vydat debutové singly, plnohodnotné album a pak příjemně překvapili posluchače naživo na letních festivalech. Jejich ambiciózní mix art-rocku, indie a popu na skvělé desce Art Star míří na spoustu cílů a většinu z nich i trefuje. Euforie puberty, úzkosti dospívání i městská paranoia, kterou lze setřást jenom tancem.

Další akce

Zobrazit celý program