Akce

Freak Power / UK + support

Datum 30.05.2018
Doors 19:00
Start 20:30
PředprodejeWeb Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro

Nový termín přidaný pro velký zájem. Vstupenky původně zakoupené na odložený koncert 4. 4. NEJSOU NA TENTO TERMÍN PLATNÉ.

Kultovní Freak Power dorazí po letech do Prahy! Partička, která v devadesátých letech s celosvětovým úspěchem namíchala originální koktejl popu, rocku, funku, acid house, acid jazzu a trip hopu, zamíří do Lucerna Music Baru. Naváže tak na vzájemné sympatie z let minulých. V čele s nepřehlédnutelným charismatickým trombonistou a zpěvákem Ashley Slaterem oslnili již v roce 2008 svým setem na velkolepém narozeninovém koncertu s Monkey Business, o rok později vystoupili s velkým úspěchem spolu s Mobym na Sázavafestu. Extravagantní frontman Ashley Slater, vynikající muzikant a showman, v soukromí jinak příjemný a překvapivě skromný muž, má za sebou spolupráci s Monkey Business i na producentském poli.

Freak Power založili v roce 1993 basista Norman Cook (později známý jako Fatboy Slim), trombonista britského anarchistického jazzového big bandu Loose Tubes Ashley Slater a zpěvák Jesse Graham, známý pod přezdívkou “the Bass Cadet”. Freak Power vydali dvě alba s velmi dobrým ohlasem, Drive Thru Booty v roce 1994 a More of Everything for Everybody o dva roky později. V roce 1996 se Norman Cook definitivně vydává na sólovou dráhu jako Fatboy Slim a Freak Power na delší čas usínají. První pokusy o comeback zaujaly mimo jiné i naše fanoušky kapely v roce 2008, a po dvaceti letech je v současné době kapela v čele s Ashley Slaterem, s novým skvělým kytaristou, vokalistkami a některými osvědčenými muzikanty z původních sestav Freak Power nebo Microgroove v plné síle a dle znalců hraje s větším švihem a energií, než v devadesátých letech.

Do Prahy přijedou Freak Power v sestavě: Ashley Slater zpěv a trombon, Dale Davis na basu, Tony Remy s kytarou, Carly Bryant u kláves, Adam Bushell na bicí a doprovodných vokálů se zhostí dámy Kate Cameron a Nicola Bright-Thomas.

SUPPORT:
Top Dream Company
Ať se snaží ona
DJ Friky feat. Martin Svátek

Další akce

Zobrazit celý program