Akce

Freak Power / UK + support – VYPRODÁNO

Datum 29.05.2018
Doors 19:00
Start 20:30
PředprodejeVyprodáno

Náhradní termín za odložený koncert Freak Power 4. 4. 2018. Vstupenky na 4. 4. JSOU NA TENTO TERMÍN PLATNÉ.

Kultovní Freak Power dorazí po letech do Prahy! Partička, která v devadesátých letech s celosvětovým úspěchem namíchala originální koktejl popu, rocku, funku, acid house, acid jazzu a trip hopu, zamíří do Lucerna Music Baru. Naváže tak na vzájemné sympatie z let minulých. V čele s nepřehlédnutelným charismatickým trombonistou a zpěvákem Ashley Slaterem oslnili již v roce 2008 svým setem na velkolepém narozeninovém koncertu s Monkey Business, o rok později vystoupili s velkým úspěchem spolu s Mobym na Sázavafestu. Extravagantní frontman Ashley Slater, vynikající muzikant a showman, v soukromí jinak příjemný a překvapivě skromný muž, má za sebou spolupráci s Monkey Business i na producentském poli.

Freak Power založili v roce 1993 basista Norman Cook (později známý jako Fatboy Slim), trombonista britského anarchistického jazzového big bandu Loose Tubes Ashley Slater a zpěvák Jesse Graham, známý pod přezdívkou “the Bass Cadet”. Freak Power vydali dvě alba s velmi dobrým ohlasem, Drive Thru Booty v roce 1994 a More of Everything for Everybody o dva roky později. V roce 1996 se Norman Cook definitivně vydává na sólovou dráhu jako Fatboy Slim a Freak Power na delší čas usínají. První pokusy o comeback zaujaly mimo jiné i naše fanoušky kapely v roce 2008, a po dvaceti letech je v současné době kapela v čele s Ashley Slaterem, s novým skvělým kytaristou, vokalistkami a některými osvědčenými muzikanty z původních sestav Freak Power nebo Microgroove v plné síle a dle znalců hraje s větším švihem a energií, než v devadesátých letech.

Do Prahy přijedou Freak Power v sestavě: Ashley Slater zpěv a trombon, Dale Davis na basu, Tony Remy s kytarou, Carly Bryant u kláves, Adam Bushell na bicí a doprovodných vokálů se zhostí dámy Kate Cameron a Nicola Bright-Thomas.

SUPPORT:
Top Dream Company
Ať se snaží ona
DJ Friky feat. Martin Svátek

Další akce

Zobrazit celý program