Akce

Hudební ceny Vinyla 2016: WWW + Pavel Fajt, Fiordmoss, Tomáš Palucha

Datum 09.02.2017
Doors 19:30
Start 19:45
Předprodej pokladna Lucerna Music Baru150Cena na místě200PředprodejePokladana a web Lucerna Music Baru, GoOut.cz

Již pošesté budou uděleny ceny Vinyla pro svébytné a originální české hudební tvůrce a kapely. Odborná porota, složená převážně z řad aktivních hudebních publicistů, vybere to nejzajímavější za rok 2016 v kategoriích Deska roku, Objev roku a Počin / Událost roku. Vedle samotného vyhlášení výsledků večer jako vždy nabídne především bohatý hudební program. Moderují Marie & Bohdan Bláhovcovi.

Živě:
WWW + Pavel Fajt (10 let od kultovního alba Neurobeat)
Fiordmoss (Objev 2011)
Tomáš Palucha (nominace Deska 2016)

Tomáš Palucha
Večer otevře pražský kvartet Tomáš Palucha, který v roce 2016 zazářil s osobitým pojetím psychedelického rocku. Za debutové dlouhohrající album Guru jsou v cenách Vinyla nominovaní na album roku.

Fiordmoss
V Berlíně usazení Fiordmoss prozkoumávají hranice elektronické hudby a dreampopu. Kvartet v čele s výraznou zpěvačkou Petrou Hermanovou už si získává pozornost i zahraničních médií. V roce 2011 získali ve Vinyle ocenění za Objev roku.

WWW
V polovině devadesátých let byli WWW pionýry českého hip hopu, když se před deseti lety probudili znovu k činnosti díky albu Neurobeat, mířili už do mnohem experimentálnějších vod. Mix industriálních beatů, existenciální poezie a klaustrofobické atmosféry jim vynesl pozici kultovní kapely domácí scény.

Další akce

Zobrazit celý program