Akce

Interpol / USA, support: I Like You Hysteric

Datum 12.08.2015
Doors 20:00
Start 21:00
PředprodejeVYPRODÁNO

Mezinárodní slídící organizace Interpol má jistě spoustu příznivců, zcela jistě ale nemá tolik fanoušků po celém světě, jako americká kapela totožného jména. Desky a koncerty Interpol jsou totiž mezi hudebními fandy velmi žádané zboží. Po odchodu basáka Carlose Denglera v roce 2010 ale nebyla vůbec žádná záruka, že Interpol vydají v budoucnu nějaké další album. Po maratónu více než 200 koncertů si zbývající členové kapely – kytarista Daniel Kessler, zpěvák a kytarista Paul Banks a bubeník Sam Fogarino – vzali na dva a půl roku volno. Poprvé všichni žili v jiných městech a dělila je zeměpisná i mentální dálka.

Interpol vznikli na univerzitě v New Yorku v roce 1997. V roce 2002 podepsali smlouvu u labelu Matador a vydali svůj debut ‚Turn On The Bright Lights,‘ který se dle hudebního serveru Pitchfork stal albem #1 toho roku. Během dalšího desetiletí vydali tři alba, která se dostala do první pětky hitparády Billboard 200; skupina získala skvělé kritiky od časopisů Rolling Stone a TIME, vystoupila v televizních show u Lettermana, Conana, Lena a byla hlavní hvězdou festivalů Lollapalooza a All Tomorrow’s Parties; hrála na turné s legendárními U2 a Cure. Věnovali se i svým hudebním projektům, ale nakonec se jejich cesty opět spojily, stejně jako poprvé, kdy se sešli v očekávání, kam je jejich hudba dovede.

Horké srpnové dny roku 2012 v New Yorku a zkušebna skupiny Battles vytvořila prostředí pro vznik nového alba pojmenovaného El Pintor, páté velké desky Interpolu a jejich nejradostnější. Je to neúprosné a energické album, stejným dílem impozantní a nadupané.

Interpol se proto rozhodli vrátit ve velkém stylu i na podia a pro letošní rok si přichystali celosvětové turné, ve kterém zavítají i do Evropy. Čeští fanoušci mohli Interpol vidět před lety v Panenském Týnci na festivalu, ale na jejich samostatný koncert dosud čekali marně. S velkou radostí však můžeme oznámit, že čekání je u konce, Interpol 12. srpna vystoupí v pražském Lucerna Music Baru!

KONCERT JE VYPRODÁN

SUPPORT: I Like You Hysteric

Line-up:
20:00 club open
20:45 I Like You Hysteric
21:45 INTERPOL

Další akce

Zobrazit celý program