Akce

Me And My Drummer / DE – PŘESUNUTO NA 17. 4.

Datum 22.02.2016
Doors 19:30
Start 20:00
Předprodej pokladna Lucerna Music Baru190Cena na místě290PředprodejePokladna a web Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim

Koncert berlínského dream-popového dua Me and My Drummer se přesouvá z 22. února na 17. dubna. Důvodem zrušení koncertu v původním termínu je náhlé onemocnění zpěvačky Charlotte Brandi, jejíž akutní laryngitida jí v těchto dnech znemožňuje mluvit, natož zpívat, a rekonvalescence rovněž pak zabere pár dnů. Přejeme brzké uzdravení! Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud se vám nový termín nehodí, můžete vstupenky vrátit do 29. února v místě prodeje.

Omlouváme se za případné nepříjemnosti.

Během poměrně dlouhé pauzy, již si berlínské dream-popové duo ME AND MY DRUMMER v poslední době vybíralo, narostl onomu drummerovi Matzemu Pröllochsovi slušivý (vpravdě východoněmecký) knírek. ME AND MY DRUMMER ale hlavně už konečně připravili nástupce více než tři roky starého veleúspěšného debutu (The Hawk, The Beak, The Prey, 2012) – nové album Love is A Fridge, s nímž se dvojice navrací do Prahy a které v živé koncertní podobě představí v pondělí 22. února v pražském Lucerna Music Baru. Úspěch debutového alba znamenal poměrně výrazný tlak, jímž se ovšem Matze Pröllochs a Charlotte Brandi nenechali rozhodit, a s druhou kolekcí si dali schválně na čas. Čekání bylo dlouhé, to ano, ovšem jejich rozhodnutí bylo určitě správné. Love is A Fridge je totiž TÍM albem, které z ME AND MY DRUMMER může udělat skutečné electro-popové hvězdy.

Praha v programu turné ME AND MY DRUMMER chybět samozřejmě nemůže, už jen proto, že jedna z nejkrásnějších písní nového alba se totiž po české metropoli dokonce jmenuje – Prague I & II. Právě tahle skladba může ideálně reprezentovat rozdíl mezi přímočarými melodiemi z debutu a barevnější a experimentálnější současnou tvorbou. Dvojici už dnes nestačí pouhé rozvíjení jednoduché přímočaré melodie, ale soustředí se na dramatické změny v rytmu skladby, důmyslně vypointovanou instrumentaci a nečekané inspirace ve starosvětském rhythm’n’blues nebo indických gamelanech. Pilotní singl Blue Splinter View svádí hutným, téměř až rockovým zvukem, ale to je jen jedna barva z pestré palety, kterou pro své posluchače ME AND MY DRUMMER připravili.

Spolu s nimi vystoupí jako host také jiná dvojice, domácí naděje SUNDAYS ON CLARENDON ROAD. Jonáš Zbořil a Jan Tůma uspěli letos s albem Unward, jež představili například na festivalech Colours of Ostrava či Beseda u bigbítu, ale již nyní pracují na jeho nástupci. I proto budou v první polovině roku 2016 koncertovat velice zřídka a i proto by si jejich set v rámci tohoto večera neměl nikdo nechat ujít. Večer otevře Tristan Brusch, berlínský kamarád hlavních hvězd, tedy Matzeho a Charlotte, kteří mu s jeho výstupem pohostinsky také vypomůžou.

Další akce

Zobrazit celý program