Akce

Mississippi Heat / US, support: Bobby and his Houdaphone

Datum 28.03.2017
Doors 20:00
Start 21:00
PředprodejeWeb Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro

Mississippi Heat se objevili jedné noci v roce 1991 v Cafe Lura v Chicagu. Tehdy kytarista Jon McDonald pozval Pierra Lacocque, aby si s ním zahrál na harmoniku. Za bicími seděl Robert Covington, který také zpíval. Byl to skvělý večer a publikum z chicagské polské čtvrti křičelo nadšením. Nyní budou mít domácí fanoušci blues jedinečnou příležitost poslechnout si tuto skvělou kapelu naživo.

Hnacím motorem kapely je kapelník, skladatel a hráč na harmoniku Pierre Lacocque. Ten má od založení kapely v roce 1991 přesnou hudební vizi. Jeho mantra je jasná a sevřená. Kapela měla vždycky orchestrální zvuk, hudebníci mají dostatek prostoru, aby se projevili, a to jak na pódiu, tak v nahrávkách. Jejich hudba je tradiční, vychází z hudebních pokladů padesátých let (Muddy Waters, Howlin’ Wolf, Jimmy Reed, Jimmy Rogers), všech skvělých hráčů na foukací harmoniku (Big a Little Walter, The Sonny Boy Williamsons, Junior Wells, George Smith) a z mnoha výjimečných současníků (Kim Wilson, Rod Piazza a Paul deLay). Na druhé straně je blues Mississippi Heat jedinečné, protože neradi chodí vyšlapanými pěšinkami a tvoří pořád nové věci. Jejich aktuální album Cab Driving Man vyšlo v roce 2016.

Bobby and his Houdaphone je nový projekt českého zpěváka, kytaristy, skladatele a aranžéra Josepha „Bobby“ Houdy, který představí svoji novou kapelu. V jejich koncertním programu zazní skladby z připravovaného alba „Die Hard Man“. Zde se Bobby vrací ke svým láskám – hudbě zvané jazzblues, swing, rhythm and blues a funk.

Další akce

Zobrazit celý program