Akce

Mississippi Heat / US, support: Bobby and his Houdaphone

Datum 28.03.2017
Doors 20:00
Start 21:00
PředprodejeWeb Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro
Koupit vstupenky online Koupit vstupenky online

Mississippi Heat se objevili jedné noci v roce 1991 v Cafe Lura v Chicagu. Tehdy kytarista Jon McDonald pozval Pierra Lacocque, aby si s ním zahrál na harmoniku. Za bicími seděl Robert Covington, který také zpíval. Byl to skvělý večer a publikum z chicagské polské čtvrti křičelo nadšením. Nyní budou mít domácí fanoušci blues jedinečnou příležitost poslechnout si tuto skvělou kapelu naživo.

Hnacím motorem kapely je kapelník, skladatel a hráč na harmoniku Pierre Lacocque. Ten má od založení kapely v roce 1991 přesnou hudební vizi. Jeho mantra je jasná a sevřená. Kapela měla vždycky orchestrální zvuk, hudebníci mají dostatek prostoru, aby se projevili, a to jak na pódiu, tak v nahrávkách. Jejich hudba je tradiční, vychází z hudebních pokladů padesátých let (Muddy Waters, Howlin’ Wolf, Jimmy Reed, Jimmy Rogers), všech skvělých hráčů na foukací harmoniku (Big a Little Walter, The Sonny Boy Williamsons, Junior Wells, George Smith) a z mnoha výjimečných současníků (Kim Wilson, Rod Piazza a Paul deLay). Na druhé straně je blues Mississippi Heat jedinečné, protože neradi chodí vyšlapanými pěšinkami a tvoří pořád nové věci. Jejich aktuální album Cab Driving Man vyšlo v roce 2016.

Bobby and his Houdaphone je nový projekt českého zpěváka, kytaristy, skladatele a aranžéra Josepha “Bobby” Houdy, který představí svoji novou kapelu. V jejich koncertním programu zazní skladby z připravovaného alba “Die Hard Man”. Zde se Bobby vrací ke svým láskám – hudbě zvané jazzblues, swing, rhythm and blues a funk.

Vstupenky online

Jak nákup vstupenek funguje?

  • Vyberte počet vstupenek a zadejte Vaše kontaktní údaje
  • Zaplaťte jednoduše kartou skrze platební bránu
  • Vstupenky Vám budou doručeny na email
Dbáme na životní prostředí, proto vstupenky není třeba tisknout, na místě je stačí ukázat na displeji chytrého telefonu.
Předprodejní systém zajišťuje GoOut.cz
Koupit vstupenky online

Další akce

Zobrazit celý program