Akce

Peter Hook and The Light / UK – VYPRODÁNO

Datum 29.01.2016
Doors 18:00
Start 19:00
PředprodejeVYPRODÁNO

18:00 doors open
19:00 Peter Hook – New Order set
19:30 break
19:40 Peter Hook – Joy Division set
21:40 end

Průkopnickému soundu vlivných anglických skupin Joy Division a New Order vždycky dominovaly basové linky Petera Hooka. V druhé polovině sedmdesátých let umožnila Hookova typická basová kytara Joy Division vytvářet mistrovské skladby opravdového zoufalství. I když jsou depresivní texty Iana Curtise a jeho zpěv často považovány za hlavní poznávací znamení hudebního smutku Joy Division, mnoho písniček kapely poháněla právě Hookova zlověstná pulzující basová kytara. Hookova technika hraní na basovou kytaru vždy zdůrazňovala důležitost rytmu v punk rocku a inspirovala celou generaci tanečně orientovaných novovlnných kapel.

Po sebevraždě Iana Curtise 18. května 1980 Hook s dalšími členy Joy Division vytvořil New Order. Na prvním albu New Order nazvaném Movement si ve dvou skladbách zazpíval a jeho styl hraní na basovou kytaru se stával čím dál víc melodickým, když kapela rozvíjela používání sekvencovaných syntetických zvuků. Po přerušení aktivit New Order se Hook spojil se zpěvákem Davidem Pottsem (který začal zpívat v Revenge po jejich debutu) a vydal Music for Pleasure jako Monaco v roce 1997. Skladba What Do You Want from Me? se stala hitem v klubech a na alternativních rádiích.

Hook zůstal hudebně činný i v novém tisíciletí. Nahrál další dvě alba s New Order a v roce 2007 skupinu opustil. Peter Hook and The Light vznikli, aby naživo zahráli dvě významná alba Joy Division Unknown Pleasures a Closer. Pražské fanoušky potěšil Peter Hook and The Light v únoru 2012 a po téměř čtyřech letech se vrátí na místo činu, aby vzdali hold Joy Division. Zaznít by měli písně z alba Unknown Pleasures a Closer, dostat by se mělo ale i na počáteční tvorbu New Order.

Další akce

Zobrazit celý program