Akce

Protoje & The Indiggnation / JAM, special guest: Nattali Rize / AUS

Datum 12.04.2017
Doors 20:00
Start 21:00
Předprodej pokladna Lucerna Music Baru550PředprodejePokladna a web Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal
Koupit vstupenky online Koupit vstupenky online

Protoje (vlastním jménem Oje Ken Ollivierre) je aktuálně jedním z nejpopulárnějších jmen současné reggae a dubwise scény a je společně s Chronixxem, Kabaka Pyramid a dalšími součástí hnutí mladých muzikantů Jah Ova Evil movement, kteří vrací do jamajské muziky více roots reggae, rastafariánského poselství, pozitivního přístupu a soběstačnosti.

Protoje je synem jamajské zpěvačky Lorny Bennett a calypso krále z ostrova St. Vincent a sám je v hudbě aktivní od roku 2005, kdy vydal mixtape Lyrical Overdose vol. 1 a ukázal, jak přirozeně má k sobě blízko reggae a hip hop. Poté začal intenzivně spolupracovat se svým bratrancem, kterým je světoznámý producent přezdívaný Don Corleon. Spolu vydali pár úspěšných singlů, které mu otevřely dveře do rádií a hlavně k fanouškům žánru, kteří ocenili jeho inovativní přístup. Jeden z prvních hitů, které tehdy vystřelily z ostrova je jeho duet Rasta Love společně s Ky-Mani Marleym. Velké debutové album The Seven Year Itch vyšlo v roce 2011 a následovala jej poté deska The 8 Year Affair o dva roky později.

Britská stanice BBC Radio 1Xtra jej brzy poté zařadila do přehledu „Hot for 2015“ a nemílila se. Na jaře roku 2015 vyšlo album Ancient Future, které patří mezi nejlepší reggae desky minulého roku. Najdete tu také megahit Who Knows, kde Protoje společně s Chronixxem, spolu vytvořili hymnu roku. Singl se dočkal vedle denních rotací v britských rádiích i remixu od Shy FX. Není proto divu, že Protoje byl letos nominován na ceny MOBO jako Best Reggae Act, a že jsme neodolali možnost jej pozvat do Prahy i s jeho kapelou The Indiggnation.

Vstupenky online

Jak nákup vstupenek funguje?

  • Vyberte počet vstupenek a zadejte Vaše kontaktní údaje
  • Zaplaťte jednoduše kartou skrze platební bránu
  • Vstupenky Vám budou doručeny na email
Dbáme na životní prostředí, proto vstupenky není třeba tisknout, na místě je stačí ukázat na displeji chytrého telefonu.
Předprodejní systém zajišťuje GoOut.cz
Koupit vstupenky online

Další akce

Zobrazit celý program