Akce

Romain Virgo / JAM

Datum 18.02.2015
Doors 20:00
Start 21:00
Předprodej pokladna Lucerna Music Baru400Cena na místě500PředprodejePokladna a web Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim

Máte-li rádi reggae, určitě si nenechte ujít v únoru, který je mimochodem měsícem reggae, českou premiéru jednoho z nejvýraznějších mladých zpěváků současné Jamajky. Mnozí dokonce mluví o největším hlasu jeho generace. Teprve čtyřiadvacetiletý Romain Virgo má nejen velký vokální rozsah, dynamickou flow a pozitivní texty, ale také skvělý cit pro kvalitní songy a výbornou pódiovou show. O jeho charisma raději ani nemluvě… Aktuálně s ním natáčí desku kultovní duo Sly & Robbie, do Prahy jej ale bude doprovázet Romainova vlastní jamajská kapela Unit Band.

Romain v roce 2007 vyhrál jamajskou talentovou soutěž Digicel Rising Stars jako vůbec nejmladší zpěvák v historii. O dva roky později získal od jamajské asociace nahrávacích společností prestižní titul Entertainer of the Year. Je mladý, ale má za sebou už hodně práce pro nejrůznější producenty jako jsou Shane C. Brown nebo třeba Don Corleon. Tím hlavním mentorem mu ale je Donovan Germain z Penthouse Records, který je známý svým hodně dobrým čichem na talenty. Pomohl vystřelit na oběžnou dráhu mj. jména jako jsou Buju Banton, Wayne Wonder a mnoho dalších. Romain má do dnešního dne za sebou desítky skvělých singlů a dvě dlouhohrající alba. Ochutnávkou z třetí desky, na které teď spolupracuje s kultovním duem Sly & Robbie, jsme dostali pod vánoční stromeček zamilovaný singl Star across the Sky. Od českých reggae selektorů spíše asi častěji uslyšíte starší hity Who feels it knows it, Mi can´t sleep nebo I know better. Doporučujeme ale k poslechu i další skvělé hity, jako jsou I am rich in Love, Dem a coward, Stay with Me nebo třeba Soul Provider. A nezapomeňte si potom pustit ani parádní duety Don´t worry about dem s Konshensem, Reggae Revival s Protojem nebo Broken Heart s Busy Signalem.

Zkrátka a dobře – tohle bude Top-A-Di-Top reggae / lover´s rock koncert naprosto srovnatelný třeba s kvalitou toho, co u nás předvedl v září Tarrus Riley. Berte to jako vitamínovou infuzi a kompenzaci místního nedostatku zimního sluníčka. Kdo máte chuť si dát hned dvojnásobnou dávku, využijte výhodný combo ticket na koncert Romain Virgo 18. 2. + 30.3. Jesse Royal jen za 650 Kč (+ poplatky). Můžete zakoupit na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu LMB (dole) a v síti GoOut.cz.

Další akce

Zobrazit celý program