Akce

Sun Kil Moon / US

Datum 17.06.2016
Doors 18:30
Start 19:00
Předprodej pokladna Lucerna Music Baru430Cena na místě500PředprodejePokladna a web Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim

Americký indie-folkový projekt Sun Kil Moon vznikl v San Franciscu v roce 2002 na základech kapely Red House Painters. Sun Kil Moon je v současnosti primárním projektem zpěváka, kytaristy a skladatele Marka Kozeleka.

Zatím poslední nahrávkou nesoucí razítko Sun Kil Moon je album nazvané Jesu / Sun Kil Moon, na němž spolupracoval Kozelek společně s Justinem Broadrickem, leaderem britského experimentálního projektu Jesu. Album, které vyšlo 21. ledna 2016 na Kozelkově labelu Caldo Verde Records, přináší téměř 80 minut hudby. V deseti skladbách účinkují i hosté jako Rachel Goswell, Low, Isaac Brock, Will Oldham a další.

Předchozí album Sun Kil Moon pojmenované Universal Themes vyšlo v červnu 2015 na Caldo Verde Records a zaznamenalo skvělou odezvu u kritiků – 9/10 v Uncut Magazine, A- na Consequence Of Sound. V roce 2015 Mark také vydal free EP Down In The Willow Garden a album mluveného slova Dreams Of Childhood ve spolupráci s argentinským hercem Nicolasem Paulsem. Kozelkova hudba se také objevila v posledním filmu Paula Sorrentino Youth.

Společně s Kozelkem v Praze na pódiu vystoupí americký bubeník Steve Shelley (ex Sonic Youth) a britský kytarista Neil Halstead.

!!! EARLY NIGHT SHOW – cca 140 min set – NO SUPPORT ACT!!!
18.30 otevíráme
19.00 Sun Kil Moon
21.30 konec

Další akce

Zobrazit celý program