Akce

Quality Boombox: Talib Kweli / USA

Datum 09.11.2015
Doors 20:00
Start 21:00
Předprodej pokladna Lucerna Music Baru450Cena na místě550PředprodejePokladna a web Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim

Talib Kweli. Jméno, co zní a rezonuje v rapu už 20 let. Repuje BK. Jeho tvorba buší na ušní bubínek, stejně jako na spodinu lebeční. Je jak Jan Amos, rozšiřuje obzory zábavnou formou. Má toho hafo za sebou – Black Star, Reflection Eternal, Mood, hity s Mary J Blige, Kanye Westem, Faith Evans, Commonem, Bilalem, Dilated Peoples, Kendrickem Lamarem, Busta Rhymesem nebo UGK, bubny od týpků jako DJ Hi-Tek, The Neptunes, The RZA, Just Blaze nebo Jackson 2 – Madlib a Oh No. Šéfoval celý éře, kdy underground rap byl nejdál a na labelu Rawkus se to celý dělo. Užil si záře main stream reflektorů, vykoval pilíř vlastního labelu BlackSmith a postavil na něj Jean Grae a Strong Arm Steady, vydal 10 desek… Ale hlavně: pořád má hafo před sebou, protože má pořád co říct.

Talib Kweli není žádnej zelenáč, ani výkřik horečky sobotní noci. Je to zralej chlápek. Nejen že má co říct, ale taky ví jak. Nemusí nikomu nic dokazovat. Přestál v rapu věky. Přestál trendy. Věci se změnily, pravidla přepsaly, ale Kweli ční dál. Je sečtělej, ale neotravuje. Je uvědomělej, ale neprudí. Mohl by mít dost, ale je pořád dost hladovej, aby jeho koncik byla jízda. Pět let po jeho dosud jediné CZ show na Hip Hop Kempu konečně přichází první šance vidět tohoto charismatického lyrického šermíře naživo i v klubu – 9. listopadu v Lucerna Music Baru v rámci série BOOMBOX a v rámci série dvaceti koncertů k 20. narozeninám klubu. Brooklyn!

Předprodej vstupenek od 24. 7. 10:00.

Další akce

Zobrazit celý program