Akce

Priessnitz a Tata Bojs hrají Koncert pro šumavskou divočinu č. 7 (a nejen pro tu šumavskou) – VYPRODÁNO

Datum 18.01.2017
Doors 19:00
Start 20:00
PředprodejeVYPRODÁNO
Koupit vstupenky online Koupit vstupenky online

Hned zkraje roku 2017 jde opravdu o hodně – tedy stran divoké přírody u nás v Česku určitě! A proto PRIESSNITZ a TATA BOJS hrají tento lednový koncert.

Jak mnozí víte, 2. prosince poslanci a poslankyně v Parlamentu velice slušnou většinou konečně schválili novelu zákona o ochraně přírody v ČR, a to včetně nových pravidel péče o národní parky. Je to dobrý a potřebný zákon. Sněmovna jím potvrdila cíl ponechat nejméně polovinu rozlohy našich národních parků divoké přírodě tak, jak je ve světě běžné (protože potřebné), a také doplnila úplný zákaz rozprodeje veřejných (státních/obecních) pozemků na území národních parků, čili už nebude možné je převádět do rukou spekulantů.

Takže je vyhráno, říkáte si? Ano, důvod k radosti to skutečně je, ovšem zatím jen malý a dočasný. Protože teprve až když zákon schválí také Senát (bude hlasovat právě teď v lednu) a následně podepíše prezident, dostane divočina v našich národních parcích skutečně šanci, kterou potřebuje. Je to důležité! A tak prostřednictvím koncertu tentokrát spolu s Priessnitz a Tata Bojs apelujeme na senátorky a senátory, aby dobrý zákon podpořili a doplnili do něj také záruky, že rozšíření míst pro divokou přírodu proběhne v národních parcích v brzkém termínu a začne se s tím ideálně hned a ne třeba až za padesát let.

Vy svou podporu můžete vyjádřít právě třeba svou osobní účastí na tomto již sedmém KONCERTU PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU (tentokrát s podtitulem NEJEN PRO NI), nebo třeba podpisem petice za dobrý zákon o NP Šumava (najdete např. na www.hnutiduha.cz/petice), pokud jste jej dosud nepřipojili. Anebo svému senátorovi či senátorce rovnou napište nebo je nejlépe přímo v Senátu navštivte a řekněte jim, co od nich stran projednávání daného zákona očekáváte.

Koncerty pro divočinu podporujeme dlouholeté aktivity Hnutí DUHA a zároveň bychom rádi, abychom divočinu my lidé, bežní občané, mohli vidět a prožívat nejen v národních parcích. Proto také podporujeme projekt Česká divočina, který hledá další místa pro divokou přírodu. (www.ceskadivocina.cz)

Koncert je vyprodaný.

PETICE: www.hnutiduha.cz/petice
PŘIPOJTE SE K DIVOČINĚ NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/DIVOCINA.SUMAVA/

Foto: (c) Martin XAXAP Tomáš

Vstupenky online

Jak nákup vstupenek funguje?

  • Vyberte počet vstupenek a zadejte Vaše kontaktní údaje
  • Zaplaťte jednoduše kartou skrze platební bránu
  • Vstupenky Vám budou doručeny na email
Dbáme na životní prostředí, proto vstupenky není třeba tisknout, na místě je stačí ukázat na displeji chytrého telefonu.
Předprodejní systém zajišťuje GoOut.cz
Koupit vstupenky online

Další akce

Zobrazit celý program