Akce

The View / UK, support: The Stamp / UK

Datum 06.02.2016
Doors 19:00
Start 20:00
Předprodej pokladna Lucerna Music Baru330Cena na místě400PředprodejePokladna a web Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim

LINE-UP:
18:00 doors open
19:00 The Stamp
20:00 The View
21:30 end

The View vám řeknou na rovinu, proč si jako producenty svého nového skvělého melodického alba Ropewalk vybrali Alberta Hammonda Jr a Guse Oberga, kytaristu a producenta The Strokes. “’Protože je z The Strokes!”, směje se basák Kieren Webster. “A zdálo se, že o to hodně stojí.” “Jeho táta je písničkář,” dodává zpěvák a kytarista Kyle Falconer, vědom si toho, že Albert Hammond Senior byl v šedesátých a sedmdesátých letech velice úspěšný skladatel, “a s The Strokes natočil spoustu desek. Zná naše písničky skrznaskrz. Brali je s Gusem jednu po druhé. Spolupráce s ním je pro nás jako velký kompliment!”

V roce 2015 slaví kapela desáté výročí. Před deseti lety The View explodovali jako granát ve městě Dundee, hráli odvázaný puberťácký rock´n´roll s hymnickými refrény, kterými si ihned získali oddané fanoušky. Singly Wasted Little DJs a Superstar Tradesman bodovaly v hitparádách, následovalo debutové album Hats Off To The Buskers, které rovnou vyskočilo na vrchol hitparády a bylo nominováno na cenu Mercury. A to téhle čtyřce bylo něco málo přes dvacet. The View vzali své nové páté album pořádně od podlahy – Falconer, Webster, kytarista Pete Reilly a bubeník Steve Morrison se rozhodli poprvé spojit se zkušenými producenty. Prvním singlem je skladba Marriage, kterou Falconer nosil v hlavě šest let. Album vznikalo v Hamburku a bylo nahráno za tři týdny loni v listopadu, v New Yorku ho míchal Justin Gerrish, který se proslavil spoluprací s Vampire Weekend. Album Ropewalk svými špičkovými písničkami mluví samo za sebe. O deset let starší, o deset let mladší – The View zas jedou na plný plyn.

The View v Praze vystupovali v roce 2012 v pražském Lucerna Music Baru a 6. února se vrátí na místo činu, aby své album Ropewalk představili tuzemskému publiku.

Další akce

Zobrazit celý program