Akce

The War On Drugs / USA

Datum 17.08.2015
Doors 20:00
Start 21:00
Předprodej pokladna Lucerna Music Baru540Cena na místě640PředprodejePokladna a web Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim

Lost In The Dream je třetí album filadelfské kapely The War on Drugs, ale je v mnoha ohledech jako jejich první. V době, kdy vydali v roce 2011 svou průlomovou desku Slave Ambient, kytarista a zpěvák Adam Granduciel strávil dva roky hraním po větších klubech, festivalech a v televizních programech, které běžely hluboko po půlnoci. Dvanáct písní z alba časem vyspělo a dorostlo – z  The War on Drugs se stala špičková rock ’n’ rollová kapela.  Stejná esence prodchla album Lost In The Dream, skvostnou desetipísňovou kolekci, kterou produkoval Granduciel a dlouholetý hudební inženýr Jeff Zeigler.

V minulosti stavěl jádro písní především sám Granduciel, ale tady písničky zahrála a nahrála kapela zocelená lety koncertování: Dave Hartley, (jeho nejoblíbenější basák na světě), který si kdysi zahrál na debutu The War on Drugs Wagonwheel Blues z roku 2008 a klavírista Robbie Bennett, multiinstrumentalista, který přispěl na Slave Ambient. Tahle parta strávila osm měsíců po šesti různých nahrávacích studiích, které se nacházely od hor Severní Karolíny až k čtvrtím New York City.  Teprve pak perfekcionista Granduciel skladby rozšířil s přizvanými hosty.

Album je dosud největší Granducielův triumf – deska se dostala do čela žebříčků nejlepších desek loňského roku mnoha zahraničních hudebních časopisů po celém světě. Do České republiky tahle kapela přijíždí na vrcholu svého tvůrčího snažení ověnčená vavříny, aby premiérově odehrála svůj koncert v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky v prodeji od 17. 4.

Další akce

Zobrazit celý program