Akce

Thurston Moore Band / USA

Datum 30.10.2014
Doors 19:00
Start 20:00
Předprodej pokladna Lucerna Music Baru750PředprodejePokladna a web Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketportal

Na pozvání Institutu Prague Music Performance (PMP) přijíždí do Prahy zakladatel zpěvák a kytarista kultovní skupiny Sonic Youth Thurston Moore za doprovodu skupiny, kterou tvoří Steve Shelley (Sonic Youth), Deb Googe (My Bloody Valentine) a James Sedwards (uk).

Thurston Moore zaujímá přední linii alternativní rockové scény od chvíle, kdy byl tento osobitý přídomek poprvé použit pro označení jakékoliv hudby, jež se vzpírá měřítkům mainstreamu a překračuje jeho šeď. Je vedoucím členem Sonic Youth, skupiny, která nadchla celou jednu generaci rockerů a obrátila její pozornost k hodnotě experimentování – od inspirace Nirvanou při svém zrodu až po vydání vlastního studiového alba Daydream Nation. Tuto nahrávku zařadila v r. 2006 knihovna Kongresu USA do Národního archívu historických nahrávek (National Recording Registry). Thurston Moore spolupracuje s mnoha významnými umělci (Yoko Ono, Merce Cunningham, Cecil Taylor, Rhys Chatham, Lydia Lunch, John Zorn, Takehisa Kosugi a Glenn Branca).

Jeho nová deska The Best Day, která vyšla v zaří, přináší hudbu založenou na pozitivním přístupu ke světu a radikální lásce. Jednotlivé písničky oscilují od téměř oslavného hymnu na popírání autority a občanský aktivizmus a la Crazy Horse v úvodní skladbě až po závěrečnou kontemplaci na téma objevování nových světů, jak se to projevuje ve skladbě “Rosetta“, jež dostala svůj název podle evropské kosmické sondy zkoumající vesmírné galaxie a komety. The Best Day představuje v uměleckém životě Thurstona Moora novou a radostnou kapitolu a je zároveň příslibem tvůrčího vrcholu pro každého, kdo se zajímá o jeho přínos avantgardní hudbě a psaní. Je stejně silnou výpovědí jako všechno, co Moore vytvořil ve své kariéře po rozpadu Sonic Youth – vyzrálá a přitom mladistvě svěží.

Support: Please The Trees

20:00 Please The Trees
21:00 Thurston Moore Band

Další akce

Zobrazit celý program

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /iota/musicbar.cz/wp-includes/functions.php on line 3594