Program

O akci:

Line up:
20:00 otevření klubu
20:00 Kaliyuga Sound
21:30 Transglobal Underground feat. Natacha Atlas
after Kaliyuga Sound

Je jen málo britských kapel s takovým vlivem a tak komplexním odkazem jako Transglobal Underground. Ti se po letech dali opět dohromady a v původní sestavě včetně Natachy Atlas vyrazí na turné, při kterém zahrají skladby ze svého rozmanitého back katalogu.

Jak bychom vlastně mohli Transglobal Underground definovat? Už 25 let je to DJ/hudební parta, jedni ze zakladatelů globální fúze, neúnavná skupina proslavená svými úžasnými koncerty, techno soundsystém, popová kapela, klubová noc, produkční tým hitu Středního východu, improvizovaná studijní kapela indické klasické hudby, albánská dechovka, duo – nebo jich bylo osm?

Začalo to všechno spojením hudebníků, zpěváků, DJů, autorů a fanatiků samplů, kteří se pohybovali v nacpaných kancelářích západolondýnského vydavatelství Nation Records. Primitivní počítače jely naplno, gramce a kazety vařily klubové grooves, dub, bhangru, rock, digitální hardcore a orientální melodie, spoléhalo se na inspiraci a obrovskou víru ve vytvoření něčeho nového. Prvním plodem tohoto snažení byl singl Temple Head, skladba ovlivněná anglickou bhangra scénou, jednou nohou v Manchesteru a indie scéně, druhou v klubovém dění. Albový debut TGU Dream of 100 Nations se dostal do TOP 40 a na jejich koncerty, tehdy s Natashou Atlas jako zpěvačkou, se pěly ódy. Arabsky zpívající vokalistku předvádějící břišní tance a přeskakující kabely na pódiu ve vysokých podpatcích do té doby v Anglii nikdo neviděl.

Rozkvět festivalů a jejich album z roku 2007 Moonshout, které získalo cenu BBC World Music, bezbřehé koncertování i v zemích jako Severní Amerika, Indie, Jižní Afrika, Kazachstán, Venezuela a dalších z nich udělalo globální senzaci.

Vstupenky v prodeji od 7. 6. 10:00.

Číst více

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Vstupenky online

Další akce

Zítra
17/9

19:00

Pierce Brothers / AUS

Koupit vstupenky
Pátek
20/9

21:00

Pop 80´s & 90´s video party DJ Jirka Neumann

Vstupenky na pokladně
Sobota
21/9

21:00

Pop 80´s & 90´s video party DJ Jirka Neumann

Vstupenky na pokladně
Neděle
22/9

19:00

Lvmen + Esazlesa + Nikander

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program