Akce

Vlasta Redl s kapelou, hosté: Mensfield, Vojtěch Lavička s kapelou & DJ Michael V.

Datum 04.03.2018
Doors 18:00
Start 19:00
Předprodej pokladna Lucerna Music Baru250PředprodejePokladna a web Lucerna Music Baru, GoOut.cz

Radio Hey a Colour pořádá pro své posluchače jarní akci – koncert Vlasty Redla, křest EP kapely Mensfield, dalším hostem bude i Vojtěch Lavička s kapelou. Následovat bude after party s Vrtulníkem Michaelem V.

Vlasta Redl – samorostlý všeuměl, skladatel, textař, zpěvák, spisovatel, studiový hráč, aranžér, hudební režisér a producent, který se podílel na téměř 60 albech a je také autorem divadelní a filmové hudby. Jeho hudební tvorba je žánrově nevyhraněná a proto těžko definovatelná, snadno rozpoznatelný je ale jeho osobitý autorsko-aranžerský rukopis, který často kombinuje tradiční melodické a harmonické linie moravského a slovenského folklóru s progresivními prvky současných hudebních směrů (rock, r&b, jazz, funky, blues).

Vojtěch Lavička s kapelou. Nejzkušenější člen kapely Gipsy.cz, a to nejen věkem (33), ale i hudební praxí. Vojta až do patnácti let hrál pouze klasickou hudbu, poté se stal primášem moravského folklorního souboru Rosénka. V roce 1992 spoluzaložil romskou redakci Českého rozhlasu, později moderoval televizní pořady Romale, Prima jízda, Rozhovory a Velký vůz. „Béla“ je autorem hudby k šestidílnému dokumentárnímu cyklu Obrázky z dějin Romů a k divadelním představením divadla Říše loutek, O Mariule a cirkusu Continuo. Navíc složil titulní píseň filmu Deník šílené manželky, ve kterém si zahrál jednu z hlavních rolí. V druhé polovině devadesátých let založil na české hudební etnoscéně známou skupinu Álom, dva roky působil v alternativní kapele Deep Sweeden. Poté založil romské hudební skupiny Do konce a Bench Band, z kterých se rekrutuje většina nynějších členů skupiny Bengas. V současnosti kromě Gipsy.cz hraje i s rodinným triem Surmajů (Jan st., Jan ml. a Petr) v kapele Banda.cz. Je také autorem hudby k filmu Roaming.

Skupina Mensfield zpívajícího právníka Artura Ostrého pokřtí svoje první EP a videoklip Tvá hvězda.

Další akce

Zobrazit celý program